Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5|2max.pl

Piła ręczna składana SILKY BIGBOY OUTBACK 360-6,5

SILKY
389,61 zł
20 osób kupiło

warranty Polska dystrybucja. Pełna gwarancja producenta.
return 30 dni na zwrot towaru - szybkie i wygodne zwroty
 

Outback Edition to uniwersalna piła outdoorowa z szerokim ząbkowaniem. Brzeszczot o długości 360 mm naprawdę robi dobrą robotę. Poradzi sobie z pracą w drewnie, a nawet z piłowaniem kości. Unikalny proces hartowania sprawia, że zęby pozostają ostre przez bardzo długi czas. Laminat Arbor, z którego wykonano rękojeść, zapewnia komfort pracy nawet w chłodne dni. Wszystko to sprawia, że outdoorowe piły Silky to klasa sama w sobie. 

Najważniejsze cechy piły składanej Silky Bigboy 2000 Outback Edition

Długie, lekko zakrzywione ostrze pozwoli Ci sięgać daleko i bez trudu piłować powyżej wysokości ramion. Brzeszczot ze stożkowym szlifem, który ma kształt klepsydry, zapewnia niesamowitą wydajność cięcia i przeciwdziała blokowaniu się piły w materiale. Zęby wykonane w technologii Mirai Me o 4 kątach cięcia są tak ułożone, że tną podczas ciągnięcia piły do siebie. Taki układ ułatwia ścinanie gałęzi znajdujących się ponad ramionami, bo wystarczy do tego naturalny ruch ciągnący, który wymaga mało wysiłku.

Piła jest składana tak, aby być w pełni bezpieczna w trakcie przenoszenia, bo jej ostre zęby chowają się w rękojeści. Bezpieczeństwo pracy zapewnia prosta, ale solidna blokada, która zabezpiecza ostrze w pozycji roboczej.

Piła ręczna składana Silky Bigboy 2000 ma lekko zakrzywione ostrze, co w odróżnieniu od pił prostych przyspiesza cięcie i zwiększa wydajność pracy nawet o 15-20 procent. Taki kształt ostrza zapobiega też wypadaniu piły z rzazu. Piła z ostrzem o długości 360 mm z szerokim ząbkowaniem to świetne narzędzie do cięcia gałęzi i żywych drzew, chociaż poradzi sobie też z bardziej suchym drewnem.

Silky Bigboy 2000 Outback 360-6.5 - idealna piła dla myśliwych i outdoorowców

Z piłą Bigboy 2000 Silky Outback jesteś przygotowany prawie na wszystko. Mocne, bardzo grube ostrze z rzazem 1,7 mm jest w pełni odporne na warunki atmosferyczne, zużycie i uszkodzenia mechaniczne. A dzięki dużym, niezwykle ostrym zębom błyskawicznie przetniesz nawet najgrubsze pnie. To idealny sprzęt dla tych, którzy kochają duże ogniska!

Do budowy rękojeści zastosowane specjalne tworzywo, które łączy w sobie zalety polimeru i drewna. Nie ziębi one dłoni nawet w wilgotne lub mroźne dni, a przy tym zapewnia pewny chwyt również w rękawicach. Z uwagi na fakt, że rękojeść jest dość długa, tnąc tą piłą możesz posługiwać się obiema rękami.

Otwór w rękojeści piły umożliwia przypięcie karabińczyka lub liny. Matowe ostrze nie odbija światła, co docenią nie tylko miłośnicy bushcraftu, ale też żołnierze czy myśliwi na polowaniu. Mając taką piłę z łatwością radzą sobie z pracą nawet w trudnym terenie.

Bigboy 2000 Outback Edition to uniwersalna piła, która jest kompaktowa i lekka. Możesz ją zabrać ze sobą w plecaku wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna. Na przykład w miejscach, gdzie używanie piły łańcuchowej jest zabronione lub niewskazane, ta szybka piła ręczna stanowi doskonałą alternatywę. W tym wypadku pracujesz zdecydowanie bezpieczniej i bardziej ekologicznie, bo czyste cięcie piłą zostawia po sobie gładką powierzchnię, co jest szczególnie ważne przy cięciu żywych drzew.

Zastosowane technologie:

Zęby hartowane elektroimpulsowo

Technologia ta wykorzystuje indukcyjny impuls elektryczny do utwardzenia stalowych zębów piły, co skutkuje zwiększeniem trwałości i siły cięcia. Do bardzo wysokiej temperatury rozgrzewane są wyłącznie krawędzie tnące zębów, dzięki czemu reszta zęba zachowuje elastyczność. Chroni to zęby przed wyłamaniem w czasie cięcia. Taki sposób hartowania sprawia, że zęby mają 3-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu do zębów niehartowanych. Zęby utwardzane indukcyjnie rozpoznasz po czarnych końcówkach.

Technologia Mirai-Me

Chroniona patentem japońska technologia Mirai-Me zapewnia zęby ostre jak brzytwa. Każdy z nich posiada 3 krawędzie tnące oraz wyjątkowo gładką powierzchnię. Pył i trociny powstające przy cięciu są bardzo wydajnie odprowadzane, dzięki temu, że w zależności od modelu piły, jeden z zębów, w przeciwieństwie do pozostałych, jest zwrócony na zewnątrz. Umożliwia to 3 rodzaje cięcia:

 • poprzeczne, czyli prostopadle do słojów drewna,
 • wzdłużne, czyli równolegle do słojów drewna
 • ukośne.

Powierzchnie po cięciu pozostają czyste i gładkie, co przyśpiesza gojenie się przycinanych drzew. Ma to znaczenie również w stolarstwie, bo cięcie jest tak gładkie, że nie wymaga szlifowania.

Zęby bez szranku

Precyzyjnie oszlifowane zęby z czterema krawędziami tnącymi, w przeciwieństwie do klasycznych pił, nie są wychylone na zewnątrz. Takie ustawienie pozwala na wcinanie się prosto w drewno. Dzięki temu przy cięciu niszczy się mniej o około 50% komórek drewna, co przyspiesza zrastanie się rany w żywych drzewach.

Ostrza Silky są tak oszlifowane, że najgrubsza jest dolna część ostrza znajdująca się przy zębach. Nieco cieńsza jest górna część, a całe ostrze najcieńsze jest w swojej środkowej części. Taki sposób szlifu pozwala na:

 • zmniejszenie siły potrzebnej do piłowania,
 • łatwiejsze odprowadzanie trocin,
 • nieklinowanie się piły w drewnie,
 • gładki ślad po cięciu bez łamania czy wyrywania ciętego drewna.

Dwie pozycje cięcia

Wszystkie piły składane firmy Silky mogą być używane z 2 ustawieniami blokady. Po naciśnięciu kciukiem na sprężynową blokadę ostrza,, piłę można składać i rozkładać. Po rozłożeniu masz do wyboru jedną z dwóch pozycji brzeszczotu. Piłę możesz zabezpieczyć w najlepszym położeniu dzięki dwóm nacięciom na ostrzu. Pierwsze nacięcie umożliwia ustawienie piły w najbardziej ergonomicznej pozycji cięcia. Drugie nacięcie daje możliwość piłowania na płaskiej powierzchni przy jednoczesnym trzymaniu kłykci z dala od podłoża, a jednocześnie pozwala na wykorzystanie całej długości brzeszczotu.

Mechanizm blokujący jest wykonany bardzo solidnie. Dzięki temu zapewnia bezpieczne blokowanie piły w czasie jej używania. Nie ma tu żadnego luzu, co ma kluczowe znaczenie przy dostarczaniu energii potrzebnej do cięcia.

Mała gęstość zębów

Piły z dużymi zębami o małej gęstości zębów (od 4 do 8 zębów na 30 mm) zostały opracowane do cięcia żywych drzew, których komórki drewna zawierają dużą ilość wilgoci. Taki brzeszczot tnie szybciej i z większą agresywnością, jednak jest polecany do drewna mokrego lub ścinania żywych drzew. Przy piłowaniu suchego drewna piłą o małej gęstości zębów, piła będzie wpadać w silne wibracje, bo zęby będą miały trudności z chwytaniem drewna.

Piła ręczna składana Silky Bigboy Outback 360-6.5 dane techniczne

 • Wysokowęglowa japońska stal premium SK4
 • Na każde 30 mm ostrza przypada 6,5 zębów
 • Wymiary piły po rozłożeniu: 760 x 90 x 25 mm
 • Wymiary piły po złożeniu: 405 x 110 x 25 mm
 • Długość ostrza: 360 mm
 • Grubość rzazu: 1,7 mm
 • Rękojeść z tworzywa Arbor
 • Możliwość wymiany brzeszczotu
 • Blokada ostrza w 2 pozycjach
 • Waga: 440 g

W skład zestawu wchodzi:

Składana piła ręczna Silky Bigboy Outback 360-6.5

1 Przedmiot

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń