Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl
Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10|2max.pl

Piła ręczna składana SILKY GOMBOY 240-10

SILKY
235,90 zł
26 osób kupiło

warranty Polska dystrybucja. Pełna gwarancja producenta.
return 30 dni na zwrot towaru - szybkie i wygodne zwroty
 

Japońska piła Silky Gomboy 240-10 to idealny kompromis między piłą kieszonkową a dobrą długością ostrza. Średnia gęstość zębów sprawdzi się zarówno przy cięciu żywych gałązek, jak i suchego drewna. Wysokowęglowa japońska stal premium daje gwarancję wysokiej efektywności cięcia. Uchwyt GOM zapewni Ci pewny chwyt w każdych warunkach.

Silky GOMBOY 240-100 - lekka i profesjonalna

Wszystkie profesjonalne piły ręczne japońskiej marki Silky powstały w oparciu o całe dziesięciolecia doświadczeń w produkcji niezawodnych narzędzi tnących oraz nowoczesne rozwiązania, które zostały zastosowane w tym niewielkim narzędziu.

Piła Gomboy 240 wyposażona jest w ostrze składane, co umożliwia przytroczenie jej do paska lub przypięcie do plecaka, tak byś zawsze miał ją pod ręką. Ponadto narzędzia Silky osiągają dużą wytrzymałość i niestraszna im praca w ciężkich warunkach. Połączenie to sprawia, że uzyskujesz kompaktowe narzędzie, które sprawdzi się w lesie, jak i przy domu.

Stal węglowa z której zostało wykonane ostrze, zapewnia wytrzymałość oraz ostrość tego narzędzia przez długi czas. W zestawie jest piła z ostrzem o długości 240 mm oraz funkcjonalne etui, które umożliwia bezpieczne przechowywanie i przenoszenie tej ręcznej piły. Powierzchnia piły jest chromowana, co zabezpiecza ją przed rdzewieniem i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych na ostrze.

Niewielka waga piły ręcznej japońskiej marki Silky sprawia, że możesz ją zabrać w każdą podróż. Nie zajmuje dużo miejsca w plecaku. Profesjonalnie utwardzane zęby osiągają dużą wytrzymałość oraz ostrość, która pozwoli Ci przerobić taką ilość drewna opałowego, jakiej potrzebujesz.

Piła składana Silky Gomboy 240-10 - wściekle ostre cięcie

Ostrze o długości 240 mm wystarcza do większości prac, jakie wykonuje się w lesie podczas bushcraftowego wypadu. Ale piła składana Gomboy to nie tylko survival i turystyka. Z powodzeniem wykorzystasz ją też w sadzie i w ogrodzie, bo zęby brzeszczotu są tak rozmieszczone, że nadają się również do przycinania gałęzi żywych drzew oraz krzewów. Agresywne zęby szlifowane w 4 płaszczyznach bez problemu poradzą sobie z cięciem desek w przydomowym warsztacie i garażu.

Uchwyt piły Silky model Gomboy został wykonany ze stali pokrytej wytrzymałym i gumowanym tworzywem. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad cięciem, nawet wtedy, gdy jest wilgotno lub zimno, a Ty pracujesz w rękawicach.

We wprawnych rękach narzędzia Silky osiągają niesamowite efekty. Sam zadziwisz się jak szybko można pociąć gałęzie na szałas czy kłody na ognisko. Ale to nie wszystko. Piła ręczna składana Gomboy przyda Ci się również do precyzyjnych robótek ręcznych czy nawet do wycinania w drewnie przy ognisku podczas długich wieczornych godzin.

Zamów ją jeszcze dziś, a nasz sklep zadba o szybką dostawę. Sprawdź też dostępne u nas piły składane o innych rozmiarach.

Dane techniczne:

 • Wysokowęglowa japońska stal premium SK4
 • Na każde 30 mm ostrza przypada 10 zębów
 • Wymiary piły po rozłożeniu: 500 x 60 x 20 mm
 • Wymiary piły po złożeniu: 270 x 60 x 20 mm
 • Długość ostrza: 240 mm
 • Grubość głowni: 1,4 mm
 • Kolor: srebrno-czarny
 • Rękojeść GOM z gumy i stali
 • Możliwość wymiany brzeszczotu
 • Blokada ostrza w 2 pozycjach
 • Waga: 270 g

W skład zestawu wchodzi:

 • Składana piła ręczna Silky Gomboy 240-10
 • Funkcjonalne etui do przechowywania piły
Zastosowane technologie:

Chromowane ostrze

Brzeszczoty Silky pokryte są chromem, który sprawia, że ostrze jest bardzo twarde, co zwiększa jego trwałość. Zanim chrom trafi na ostrze Silky, dzięki polerowaniu każdy brzeszczot zyskuje powierzchnię gładką jak jedwab. W rezultacie podczas cięcia w drewnie chromowana stal niweluje wszystkie opory ruchu. Chromowanie nie tylko zmniejsza tarcie, ale zabezpiecza też wysokowęglowe ostrze zarówno przed rdzą, jak i żywicą, co wydłuża żywotność brzeszczotu. Jeśli jednak na brzeszczocie zostaną resztki żywicy, to możesz ją usunąć używając oliwy z oliwek lub innego tłuszczu, który rozpuści żywicę.

Zęby hartowane elektroimpulsowo

Technologia ta wykorzystuje indukcyjny impuls elektryczny do utwardzenia stalowych zębów piły, co skutkuje zwiększeniem trwałości i siły cięcia. Do bardzo wysokiej temperatury rozgrzewane są wyłącznie krawędzie tnące zębów, dzięki czemu reszta zęba zachowuje elastyczność. Chroni to zęby przed wyłamaniem w czasie cięcia. Taki sposób hartowania sprawia, że zęby mają 3-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu do zębów niehartowanych. Zęby utwardzane indukcyjnie rozpoznasz po czarnych końcówkach.

Technologia Mirai-Me

Chroniona patentem japońska technologia Mirai-Me zapewnia zęby ostre jak brzytwa. Każdy z nich posiada 3 krawędzie tnące oraz wyjątkowo gładką powierzchnię. Pył i trociny powstające przy cięciu są bardzo wydajnie odprowadzane, dzięki temu, że w zależności od modelu piły, jeden z zębów, w przeciwieństwie do pozostałych, jest zwrócony na zewnątrz. Umożliwia to 3 rodzaje cięcia:

 • poprzeczne, czyli prostopadle do słojów drewna,
 • wzdłużne, czyli równolegle do słojów drewna
 • ukośne.

Powierzchnie po cięciu pozostają czyste i gładkie, co przyśpiesza gojenie się przycinanych drzew. Ma to znaczenie również w stolarstwie, bo cięcie jest tak gładkie, że nie wymaga szlifowania.

Zęby bez szranku

Precyzyjnie oszlifowane zęby z czterema krawędziami tnącymi, w przeciwieństwie do klasycznych pił, nie są wychylone na zewnątrz. Takie ustawienie pozwala na wcinanie się prosto w drewno. Dzięki temu przy cięciu niszczy się mniej o około 50% komórek drewna, co przyspiesza zrastanie się rany w żywych drzewach.

Ostrza Silky są tak oszlifowane, że najgrubsza jest dolna część ostrza znajdująca się przy zębach. Nieco cieńsza jest górna część, a całe ostrze najcieńsze jest w swojej środkowej części. Taki sposób szlifu pozwala na:

 • zmniejszenie siły potrzebnej do piłowania,
 • łatwiejsze odprowadzanie trocin,
 • nieklinowanie się piły w drewnie,
 • gładki ślad po cięciu bez łamania czy wyrywania ciętego drewna.

GOM czyli gumowy uchwyt

Uchwyt GOM zapewnia zawsze pewny chwyt, a dodatkowo pochłania drgania powstające podczas cięcia. Gumowy uchwyt daje uczucie ciepła, nawet w czasie niskich temperatur. Zapewnia też doskonałą przyczepność, nawet podczas dużej wilgotności lub wtedy, gdy tniesz w rękawiczkach.

Dwie pozycje cięcia

Wszystkie piły składane Silky mogą być używane z 2 ustawieniami blokady. Po naciśnięciu kciukiem na sprężynową blokadę ostrza,, piłę można składać i rozkładać. Po rozłożeniu masz do wyboru jedną z dwóch pozycji brzeszczotu. Piłę możesz zabezpieczyć w najlepszym położeniu dzięki dwóm nacięciom na ostrzu. Pierwsze nacięcie umożliwia ustawienie piły w najbardziej ergonomicznej pozycji cięcia. Drugie nacięcie daje możliwość piłowania na płaskiej powierzchni przy jednoczesnym trzymaniu kłykci z dala od podłoża, a jednocześnie pozwala na wykorzystanie całej długości brzeszczotu.

Mechanizm blokujący jest wykonany bardzo solidnie. Dzięki temu zapewnia bezpieczne blokowanie piły w czasie jej używania. Nie ma tu żadnego luzu, co ma kluczowe znaczenie przy dostarczaniu energii potrzebnej do cięcia.

Średnia gęstość zębów

Brzeszczot z zębami o średniej gęstości jest naprawdę wszechstronny. Piły o gęstości 10 zębów na 30 mm nadają się do cięcia zarówno żywych drzew, jak i martwego drewna.

2 Przedmioty
Produkt dodany do listy życzeń