OLFA

Chociaż wiele osób wie, że krajalnica rotacyjna OLFA® została wprowadzona na rynek w 1979 roku, tak naprawdę nasza historia zaczyna się w 1956 roku. W 1956 r. pan Yoshio Okada, założyciel firmy OLFA CORPORATION, wynalazł pierwszy na świecie łamany nóż. Inspiracją dla tego niesamowitego pomysłu było oderwanie segmentów tabliczek czekolady i analiza łamanych krawędzi potłuczonego szkła.

Ten wyjątkowy wynalazek od tego czasu stał się bestsellerem na całym świecie i jest powszechnie określany jako przecinak OLFA®. Yoshio Okada wynalazł również pierwszy na świecie krajalnicę rotacyjną w 1979 roku. Zrewolucjonizował on sposób cięcia tkanin, przestawiając się z używania nożyczek na toczenie okrągłego ostrza po materiale. Wycinarki rotacyjne OLFA są dziś używane przez pikowarki na całym świecie. 

Od tego czasu firma OLFA® angażuje się w tworzenie narzędzi, które poprawiają sposób cięcia materiałów, opracowując produkty, które nie tylko osiągają niepowtarzalny poziom ostrości, ale są również praktyczne w użyciu z punktu widzenia użytkownika. Obejmuje to na przykład profesjonalne narzędzia używane na placach budowy, w operacjach pakowania i wysyłki oraz w pracy biurowej, a także narzędzia używane w świecie artystycznym do rzemiosła papierniczego, pikowania, modelowania i innych. OLFA® tworzy szeroką gamę produktów, które są wykorzystywane na różne sposoby. 

Ostrza marki OLFA® są wykonane z najwyższej jakości materiałów, kute przy użyciu technologii wywodzących się z tradycyjnego wyrobu mieczy, ostrzone technologiami, które nadają ostrzu życie, a ostatecznie wykończone kunsztem, który to wszystko łączy. Uchwyty i rękojeści, które pozwalają użytkownikom uzyskać pełną wydajność cięcia tych wysokiej jakości ostrzy, są projektowane, opracowywane i produkowane w Japonii oraz poddawane rygorystycznym kontrolom jakości podczas całego procesu. OLFA® jest dumna z niezachwianej jakości, która charakteryzuje każdy wytwarzany przez siebie produkt. 

„Bezpieczeństwo” to podstawowa zasada koloru żółtego OLFA.

„Bezpieczeństwo” to podstawowa zasada koloru żółtego OLFA. Kolor nadwozia produktów OLFA® został wybrany w 1967 roku przez Yoshio Okadę. Zdecydował się na delikatny żółty kolor, podobny do żółtka jaja, ponieważ kojarzył się z obrazami „bezpiecznymi” i „znajomymi”. W przypadku ręcznych narzędzi tnących jakość ma duży wpływ na bezpieczeństwo użytkownika. A ponieważ bezpieczeństwo jest zawsze najwyższym priorytetem, OLFA® jest bardzo wymagająca, jeśli chodzi o jakość. Jest to podstawowa zasada oficjalnego koloru korporacyjnego OLFA – żółtego.

Nazwa „OLFA” pochodzi od dwóch japońskich słów, które w tłumaczeniu oznaczają „złamać ostrze”. Logo równoległoboku OLFA® zostało zaczerpnięte z kształtu odłamywanego ostrza.

Mniej
Olfa - katalog produktów
Olfa - Ostrza do noży
Olfa - Seria Seria X-Design
Wyświetlanie 1-24 z 77 elementów
Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń