Olfa - Produkty wg typu

Noże z ostrzem łamanym

Noże segmentowe

Uniwersalne, wygodne i zawsze ostre noże z ostrzem segmentowym o różnej szerokości. Odłamanie zużytego segmentu ostrza pozwala natychmiast, bez ostrzenia uzyskać nową, ostrą krawędź.  Zróżnicowana gama rękojeści pozwala dobrać nóż odpowiedni do charakteru wykonywanej pracy.

Pojemniki na ostrza

Pojemniki na zużyte ostrza i odłamane segmenty, pozwalają na ich bezpieczne gromadzenie do czasu przekazania do kontrolowanego przerobu lub utylizacji. Pojemniki wyposażone są w bezpieczny odłamywacz zużytych segmentów.

Noże bezpieczne

Noże wyposażone w mechanizm automatycznie chowający ostrze po zakończeniu cięcia, pozwalające na szybką i łatwą wymianę ostrza bez dodatkowych narzędzi wraz z innymi jeszcze formami bezpieczeństwa. Idealne do cięcia folii termokurczliwych, folii typu stretch, plastikowych taśm pakunkowych, tektury, gumy, skóry itp. Zaprojektowane do prawo- lub leworęcznego użytkowania. Rozwiązania zalecane przez służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w oparciu o normy i wytyczne związane z eliminowaniem ryzyka w miejscach pracy (HACCP).

Skrobaki

Skrobaki OLFA posiadają trwałe ostrza gwarantujące długotrwałą skuteczność oraz mocne, wygodne uchwyty zapewniające uzyskanie maksymalnej mocy skrobania i dużej wydajności w czyszczeniu trudnych miejsc. Świetnie sprawdzają się zarówno przy czyszczeniu szklanych powierzchni jak też ścian i podłóg.

Skalpele

Zaprojektowane z myślą o precyzji i dokładności skalpele OLFA oferują swoim użytkownikom maksimum skuteczności i wygody. Ostrza do nich są wykonane z wysokiej jakości węglowej stali narzędziowej w toku wieloetapowego procesu produkcyjnego, dzięki któremu uzyskują niespotykaną zdolność przecinania i wysoką trwałość krawędzi tnącej.

Noże krążkowe

Noże krążkowe zmieniły znacząco tradycyjne techniki krawieckie. Możliwość cięcia materiału w wielu warstwach zwiększa wydajność pracy, symetryczny kształt rękojeści pozwala na wygodną pracę zarówno prawą jak i lewą ręką a mechanizm osłony ostrza minimalizuje ryzyko skaleczenia. Noże krążkowe sprawdzają się przy cięciu tkanin, dzianin, skóry, folii, papieru.

Szablony

Znakomicie ułatwiają wycinanie różnych kształtów bez potrzeby rysowania linii cięcia. Przydatne do cięcia nożami krążkowymi jak i segmentowymi. Powierzchnia szablonu ma nadrukowane linie pomocnicze i jest z jednej strony matowa, dzięki czemu linie te są dobrze widoczne zarówno na jasnych jak i ciemnych materiałach. Duża powierzchnia szablonu i przemyślany układ linii pomocniczych znakomicie ułatwiają pracę przy tworzeniu patchworków oraz przy cięciu papieru, folii itp. materiałów.

Nożyczki

Do precyzyjnego cięcia, dla indywidualnych i przemysłowych użytkowników. Posiadają bardzo ostre szczęki ze stali nierdzewnej - jedna z nich drobno ząbkowana zapobiega wysuwaniu się ciętego materiału. Połączenie ich sworzniem zakutym poprzez sprężystą podkładkę, gwarantuje odpowiedni docisk przekładający się na trwałość i skuteczność narzędzia. Tną zarówno cienkie i wiotkie materiały (bibuła, cienkie tkaniny, folie, latex) jak też grube i sztywne ( karton, tkaniny techniczne, cienkie arkusze tworzyw sztucznych), a także sznury, węże gumowe a nawet cienkie przewody elektryczne.

Maty podkładowe

“Samogojenie” się mat OLFA to zdolność zewnętrznych, wykonanych z miękkiego PCV warstw maty do zaciskania wykonanych na niej nacięć. Dzięki temu ostrze noża zagłębia się w matę skutecznie przecinając materiał. Lekko szorstka powierzchnia maty zapobiega ślizganiu się materiału. Rdzeń maty wykonany z twardego PCV zmniejsza ryzyko przecięcia maty i chroni blat roboczy przed uszkodzeniem.

Narzędzia specjalne

Grupa narzędzi zaprojektowanych z myślą o precyzji i dokładności użytkowania przy zapewnieniu maksimum komfortu, trwałości i skuteczności w zastosowaniach przemysłowych, profesjonalnych działaniach artystycznych i graficznych, w pracach rzemieślniczych, w szkole i domu.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj je, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszych sklepów.